Будова нігтів

 

Нігті — це рогові пластини , похідін епідермису. Наука, яка вивчає стан нігтів - Оніхологія.

 

 

1. Матрикс нігтя.  У цьому шарі відбувається процес вироблення і формування Керотину – складного білка, з якого складається нігтьова пластина. Від площі матриксу залежить швидкість росту нігтиків. Клітинні структури матриксу – онихобластів діляться і кератінізіровані ділянки рухаються вперед, так відбувається зростання нігтьової пластини.

2. Бічні валики. Щільні складки шкіри, з боків оточують нігтьову пластину і виконують захисні функції її латеральних країв.

3. Епоніхія або кутикула. Це ділянка щільного шкірного покриву, призначена для захисту матриксу від інфекцій і пошкоджень в зоні росту нігтя. Незважаючи на це вона вивертається і обрізається при виконанні обрізного манікюру.

4. Ногтьове ложе. Розташовується під нігтем, це сполучна тканина з нервовими закінченнями і кровоносними судинами.

5. Лунула. Це видима частина матриксу, вона має форму невеликого півкола і розташовується близько кутикули. Її відрізняє більш світлий відтінок, і вона добре помітна на тлі нігтьової пластини і кутикули. Лунула – це відмінний маркер для виявлення захворювань, якщо вона змінює свій колір, слід записатися на медичне обстеження.

6. Гіпоніхій. Складається з базальних і шипуватих клітинних структур, це глибокий шар, розташований між нігтьовою пластиною і ложем. Гіпоніхій – це жива тканина, видаляти яку на відміну від птеригия не можна. Він також виконує захисну функцію, перешкоджаючи потраплянню вологи і бактерій.

7. Нігтьова пластина. Складається з більш ніж 150-ти шарів кератину і закріплена на нігтьовому ложі за допомогою колагенових волокон і має, як правило, опуклу форму. Її основна функція -захисна. Нігтьова пластина досить стійка до механічних пошкоджень і впливу хімічних складів. Структурно шари нігтьової пластини можна розділити на:

  • Дорсальний – жорсткий захисний кератиновий шар.
  • Проміжний – шар «м’якого» не до кінця ороговевшего кератину.
  • Вентральний – це шар кератину нігтьового ложе.

8. Бічні пазухи. Рівні поглиблення або канали між нігтьовою пластиною і бічними валиками.

9. Вільний край нігтя. Це крайня частина нігтика, яка виступає з-за пальця.

10. Птеригій. Шар тонкої білої шкіри, приростає до поверхні нігтьової пластини. Він виконує захисну функцію, перешкоджаючи потраплянню бактерій, але при виконанні обрізного манікюру його, як правило, видаляють, оскільки він порушує естетичний вигляд і заважає гель-лаковому покриттю добре триматися на поверхні нігтя без сколів.

11. Проксимальний валик. Це щільна шкірна складка розташовується біля основи нігтика і як би приростає до нігтьового ложа. Проксимальний валик забезпечує захист кореня нігтя. Тут також починає своє зростання кутикула.
 



Джерело: https://znai.com.ua/budova-ngtya/

Нові статті

:)

Зображення відсутні

Найпопулярніші